Gelové nehty – pro a proti, sady, inspirace

Inspirace na hezké gelové nehty
Co se v článku dozvíte? 🔍

Gelové nehty vypadají stejně jako jiné vzory nehtů, jako jsou akrylové nehty nebo šelakové nehty, ale vydrží o něco déle a působí robustněji. A krásné na tom je, že gelové nehty může každá žena bez ohledu na délku vašich nehtů. Krátké gelové nehty například zajistí přirozený vzhled a jsou vhodné pro každodenní použití, proto je mnoho žen preferuje.

⭐ Výhody a nevýhody gelových nehtů

Podívejte se na výhody a nevýhody gelových nehtů. A pozor: Při nošení umělých nehtů je obecně nutná opatrnost! Skutečný nehet se může utrhnout, pokud se zachytíte umělým nehtem.

VÝHODY❌ NEVÝHODY
Snadno se modelujíNevzhledné, když odrůstají
Lze je snadno vyrobit domaNejsou tak stabilní a odolné
Žádný nepříjemný zápachOdstranění je zdlouhavé a nezdravé
Výhody a nevýhody gelových nehtů

Inspirace gelových nehtů

Nejlepší inspirace na gelové nehty pro krátké a dlouhé nehty pro ženy, které si uvědomují módu.
Upravené nehty jsou pro každou ženu nezbytností.

Inspirace přírodou – zelená barva a zvířátko
Inspirace přírodou – zelená barva a zvířátko 🐮

Stylové nehty jsou vždy trendy, ať už jsou dlouhé a barevně nalakované, krátké nebo elegantní. Protože dlouhé nehty nejsou pro každou ženu praktické, mnoho z nich se rozhodne pro krátké gelové nehty. Ty mohou být jednoduché, klasické francouzské, baby boomer nebo s efektními ozdobami. V závislosti na ročním období vznikají stále nové trendy, které rychle dobývají přehlídková mola i každodenní život.

Gelové nehty na jaře a v létě

Na jaře a v létě jsou v kurzu světlé odstíny, přírodní barvy a pestré kombinace. Modelky nosí „akty“ obzvlášť často. Při plném krytí jsou gelové nehty po celou dobu v jedné barvě. V kurzu jsou pastelové barvy. Ale často převládají jemné růžové, průhledné odstíny nebo bílé.

Gelové nehty na jaře a v létě
Gelové nehty na jaře a v létě v pastelových barvách

Gelové nehty Francie – francouzské nehty

Design francouzských nehtů je rozšířen o variantu baby boomer. Tyto francouzské nehty mají ombre vzhled. Přechod mezi bílou špičkou nehtu a nehtovým lůžkem v pastelových barvách není přísně ohraničený, ale plynulý.

Tato forma designu je vhodná zejména pro krátké gelové nehty. Nehty vypadají úhledně a elegantně. Zpestření pomocí třpytek dodá nehtům ten správný šmrnc.

Gelové nehty Baby boomer
Gelové nehty Baby boomer využívají plynulého přechodu barev

Nové nápady na gelové nehty jsou francouzské gelové nehty. U každého francouzského designu je důležité před aplikací gelových nehtů pečovat o nehty a zkrátit a zatlačit kůžičku.

Gelové nehty s ozdobami

Elegantní zdobení perlami nebo třpytkami vypadá obzvlášť dobře na celoplošných gelových nehtech. Starorůžové gelové nehty a nápady na grafické hnědé vzory se hodí jak k trvalé jarní bledosti, tak k letnímu opálení. Individuální design nehtů s razítkováním přináší skvělé vzory gelových nehtů.
Novým designem nehtů pro teplou sezónu je fialový vzhled v plném krytí.

Gelové nehty s ozdobami
Gelové nehty s ozdobami

Trendová barva, která leží mezi modrou a růžovou, v tomto vzhledu nehty jednotně zvýrazňuje. Každý design nehtů v této barvě, zdobený třpytkami, si můžete přizpůsobit. Gelové nehty září a třpytí se ve slunečním světle nebo při svíčkách. Třpytivé kamínky mohou být rozmístěny po celé ploše gelových nehtů nebo mohou být uspořádány ve formě vzorů. Třpytky jsou vždy trendy a hodí se pro každou příležitost.

Nápady na hezké gelové nehty

Různé nápady na úpravu nehtů a gelové nehty najdete na Pinterestu. Například 3D gelové nehty jsou naprosto v módě. Na nehtech jsou pomocí šablon zobrazeny květiny, grafické vzory a pletené vzory. Další perly, polodrahokamy a krystaly vytvářejí extravagantní vzhled. Drahokamy by se však měly nanášet jen střídmě, jinak budou nehty vypadat nepřehledně a 3D vzor se přestane vyjímat.
Na Instagramu je také mnoho stránek s designem nehtů. Ať už se jedná o modeláž, razítkování nebo úplné krytí, pro každou příležitost najdete ty správné gelové nehty.

⭐ Sada na gelové nehty

Sada na gelové nehty
Obsah sady na gelové nehty

Pokud chcete pracovat v oblasti gelového modelování s UV gelem, potřebujete nejprve správné základní vybavení. Sada na gelové nehty je pro to ta pravá, protože ji již sestavili profesionálové a základní vybavení nemusíte pracně shánět sami.

Najít nejlepší sadu na gelové nehty není tak snadné, protože kromě rozsahu dodávky musíte zvážit mnoho dalších kritérií, jako je kvalita laků, dalšího příslušenství a samozřejmě poměr cena/výkon.

Typy sad gelových nehtů:

Sady gelových nehtů se dělí na dva typy. Jedna je profesionální verze a druhá je pro začátečníky, abyste si i vy mohli zkrášlit nehty ve svých čtyřech stěnách. Nyní vám vysvětlíme, v čem se liší a čemu byste měli věnovat pozornost.

Sada gelových nehtů pro začátečníky:

Jak již název napovídá, tento model je vhodný pro začátečníky, kteří ještě nemají doma žádné příslušenství. Sady gelových nehtů pro začátečníky jsou přiměřeně rozsáhlé. Jejich nákup je obvykle opravdu levný. Obdržíte podrobné pokyny, jak sadu na gelové nehty používat. Použití je také velmi snadné. I když nemáte žádné zkušenosti, se sadou pro začátečníky si můžete nehty snadno upravit sami. Nevýhodou je, že model vyžaduje delší čekací dobu. Sady gelových nehtů pro začátečníky navíc nejsou vhodné pro použití v profesionálním nehtovém studiu.

Profesionální sada na gelové nehty:

Tento typ sady na gelové nehty je vhodný pro použití v nehtovém studiu a je dodáván s profesionální, velmi kvalitní UV lampou, která funguje velmi efektivně. Čekací doba je zde velmi krátká a obvykle trvá jen jednu minutu. Velmi praktické je také to, že v případě problémů se zařízením můžete využít záruky výrobce. Sady gelových nehtů pro nehtová studia jsou odpovídajícím způsobem dražší a nejsou vhodné pro začátečníky, protože aplikace je poněkud složitější a komplikovanější.

Sami se můžete rozhodnout, který z modelů je pro vás ten pravý. Pokud si již nějakou dobu děláte nehty sami a máte zkušenosti s gelovými nehty, je pro vás vhodný profesionální model, který je mnohem rychlejší a navíc je na něj poskytována záruka. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás sada na gelové nehty ta pravá, sady pro začátečníky jsou vhodné pro zjištění, zda si chcete nehty dělat sami, nebo jít do studia.

⭐ Rady pro nákup sady gelových nehtů

Koupí vlastní sady gelových nehtů můžete nahradit návštěvu nehtového salonu. Ty jsou k dispozici v různých úrovních kvality a s různým rozsahem dodávek. Proto je často na první pohled obtížné rozlišit jednotlivé produkty. V tomto průvodci nákupem jsme proto shrnuli všechna důležitá kritéria, která byste měli při nákupu sady gelových nehtů zvážit.

Doporučujeme vám, abyste si na výběr správné sady gelových nehtů udělali dostatek času a před nákupem se dobře informovali. Poté můžete porovnat několik modelů. Srovnání cen vám pomůže vybrat model, který odpovídá vašemu osobnímu rozpočtu. Především tyto funkce jsou klíčové:

UV lampa v sadě na gelové nehty

UV lampa, která je součástí sady na gelové nehty, by měla mít výkon alespoň 36 wattů. Pokud tomu tak není, doporučujeme použít jiný model. Stupeň tvrdosti závisí také na výkonu. Čím vyšší je tvrdost, tím rychleji nehty schnou. Kromě toho můžete z této hodnoty zjistit, jak dobrý je přístroj ve skutečnosti.

UV lampa – nejpodstatnější součást sady
UV lampa – nejpodstatnější součást sady

Některé sady gelových nehtů jsou velmi levné, ale to se pak odráží v kvalitě lampy. Kvalitní modely, které používáte doma, by měly mít alespoň výše uvedený výkon. Je také důležité, aby UV lampa měla časovač, který vám usnadní kontrolu doby schnutí nehtů. Je také praktické, pokud lze základní desku vyjmout. Kabel by měl být šikovně umístěn a dostatečně dlouhý, aby se s ním pohodlně pracovalo.

Příslušenství

Abyste měli jistotu, že sadu na gelové nehty můžete používat a nemusíte kupovat mnoho jednotlivých dílů, je praktické, když jsou zde všechny díly obsaženy. Zejména sady gelových nehtů pro začátečníky jsou zde dobře vybaveny.

Abychom vám usnadnili výběr, chtěli bychom vytvořit seznam věcí, které by měly být součástí sady na gelové nehty:

 • UV lampu – nutná k vytvrzení gelu
 • Primer – odstraňuje mastnotu z nehtu a tím zajišťuje lepší přilnavost modeláže
 • UV gel – gely jsou dostupné v různých verzích
 • Štětec – pro nanesení gelu
 • Čistič – tekutina, pomocí které se odstraňuje tzv. potová vrstva, která má zároveň čistící a mírně dezinfekční účinek
 • Buffer – brusný bloček pro zdrsnění povrchu nehtu
 • Pilník na nehty – pro úpravu a modelaci gelových nehtů
 • Zatlačovač kůžičky – k odstranění kůžičky
 • Fréza – pro řezání špiček
 • Lepidlo –  pro připevnění špiček k nehtu

⭐ Jsou gelové nehty škodlivé?

Lak se neodlupuje ani nerozmazává: gelové nehty vypadají upravené po několik týdnů a jsou praktickou alternativou pro všechny, kteří trpí lámavými a popraskanými nehty. Je však třeba si uvědomit několik věcí.

Nebezpečí rakoviny kůže způsobené UV zářením

Gelové nehty se skládají z několika vrstev, které se postupně nanášejí na nehet. Nehtová studia často používají UV lampy k jejich zpevnění nebo vyleštění. Vědecká studie z Georgie však zjistila, že toto světlo podporuje rakovinu kůže. UV záření také způsobuje předčasné stárnutí pokožky. Dobrou alternativou je LED lampa.

Pokud se v nehtovém salonu používá pouze UV světlo, noste rukavice, které nechávají konečky prstů odkryté. Nebo na ruce naneste dostatečně silný krém s lehkou ochranou.

Gel poškozuje přírodní nehet

Protože silná gelová vrstva umělých nehtů obvykle brání přístupu kyslíku k přírodnímu nehtu, zrohovatělá vrstva se často zhoršuje. Nehty jsou měkké, tenké a lámavé. To také zvyšuje riziko infekcí.

Aby se přírodní nehty připravily na umělé, zdrsní se jejich povrch. I v tomto případě trpí zrohovatělá vrstva a přírodní nehet je proto náchylnější k infekcím.

Nebezpečí plísně nehtů

Umělé nehty nabízejí optimální podmínky pro vznik plísně nehtů. Již při modeláži se někdy mezi přírodním a gelovým nehtem vytvoří mezery, ve kterých se usadí kvasinky, plísně nebo nitkovité houby. V teplém prostředí s nedostatkem kyslíku se cítí dobře.

Jelikož je obtížné důkladně vyčistit místa pod gelovými nehty, často zde přetrvávají viry a bakterie. Institut Roberta Kocha proto vydal nařízení, že zaměstnanci na klinikách, v ordinacích lékařů, v pečovatelských domech a dalších zdravotnických pracovištích musí nosit pouze přírodní a krátce střižené nehty.

Problémy s odstraněním

Upozorňujeme, že nejen aplikace, ale i odstranění gelových nehtů je spojeno s námahou. Protože: nelze je odstranit běžným odlakovačem. Ve většině případů je třeba umělý nehet odbrousit od pravého nehtu – nejlépe v nehtovém salonu.

Sundat gelové nehty není nic jednoduchého. Existují však i varianty, tzv. soak-off gely, které lze i přes UV vytvrzení odstranit acetonovou lázní. Pro nehtové lůžko to však představuje velkou zátěž. Agresivní chemická látka odmašťuje nehty a kůžičku. Výsledek: nehet ztrácí pevnost. Snadněji se usazují plísně a infekce nehtů. Celkem trvá až pět měsíců, než se přírodní nehet po tomto zákroku zotaví.

⭐ Jak dlouho gelové nehty vydrží?

Gelové nehty vydrží různě dlouho. Nehty se zpravidla doplňují přibližně každé čtyři týdny. To však závisí na několika faktorech. Například to, jak dobře nehtový designér gel nanáší. Někdy bohužel nehty nevypadají tak krásně a jsou velmi zarostlé již po dvou týdnech, protože gel nebyl nanesen dostatečně vysoko. Velkou roli hraje také růst vlastních nehtů. Určující je také barva gelu. Některé dívky nebo ženy chodí na doplnění gelových nehtů každých čtrnáct dní, protože u barevných gelových nehtů je více vidět, když nehty vyrostou.

⭐ Kde najdu nejnovější trendy v oblasti gelových nehtů?

Nejnovější trendy se představují na velkých přehlídkových molech v Paříži, Miláně a Londýně. Odtud se dostanou na internet a do časopisů. Na Pinterestu a Instagramu se stále objevují nové nápady na gelové nehty a jejich design. Facebook nabízí soutěže pro kosmetické blogery. Na stránkách Minnycindy najdete nápady na razítkování a speciální možnosti designu gelových nehtů.

⭐ Jaké jsou nové trendy v oblasti nehtů?

Letos v létě se vracejí nahé odstíny. Krátké přírodní gelové nehty jsou v módě. Růžové a hnědé tóny dobře ladí se světlou pletí na jaře a opálenou pletí v létě. Razítkování vykouzlí na gelových nehtech krásné vzory. Rostliny, zvířata, všechno je možné. Léto miluje barvy. Proto je dobré si v letních měsících udělat duhovou manikúru.

⭐ Jak si mohu gelové nehty udělat sama doma?

Díky kreativitě a dobrým nápadům můžete nápady na gelové nehty realizovat sami doma. Po důkladné péči o nehty se na přírodní nehet nanese lepicí gel. Vrstva musí schnout pod LED lampou. Poté se nanese gelová vrstva. Po zaschnutí ji můžete ozdobit podle svých představ. Barvy lze ozvláštnit krystaly.

⭐ Postup aplikace gelových nehtů – krok za krokem

Aplikace gelových nehtů krok za krokem
Aplikace gelových nehtů krok za krokem
 1. Nejprve si vytvarujte nehty tak, jak byste je chtěli modelovat.
 2. Odmastěte si vlastní nehty pomocí čisticího prostředku a celulózy.
 3. Naneste primer na každý nehet a nechte tekutinu vsáknout.
 4. Nyní je na řadě základní nátěr. Pečlivě jej naneste na celý nehet.
 5. První vrstvu gelu nyní můžete vložit do UV lampy. Nové lampy jsou nyní vybaveny světly LED. Díky LED světlům v lampě trvá vytvrzování přibližně 30 až 60 sekund namísto 90 sekund u UV lampy.
 6. Nyní si můžete vybrat barvu, kterou chcete na nehty nanést příště. Důležité: Vrstva potu, která se tvoří pod lampou, se neodstraňuje. Díky tomu barva vydrží déle.
 7. Po nanesení barvy nechte nehty ještě 60 sekund vytvrzovat pod lampou.
 8. Poté na nehty naneste vrchní lak. Ten se opět vytvrzuje po dobu 60 sekund.
 9. Tentokrát můžete vrstvu potu odstranit pomocí čisticího prostředku a celulózy.
 10. Pufr se používá ke korekci gelové modelace pod nehtem. Pokud je pod nehtem něco špatně, můžete to opatrně opravit pomocí bufferu.

4.6/5 - (9 hodnocení)
Sdílejte:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Tým Webiště
Tým Webiště

Pro všechny naše čtenáře článek připravil Tým Webiště.cz

Vybrané

Nejčtenější články

Platové tabulky

Platové tabulky

Pokud hledáte práci nebo jste zaměstnavatel, určitě se setkáváte s pojmem platové tabulky. V tomto článku se podíváme na to, co jsou platové tabulky a