Jak změnit heslo na WiFi – jednoduchý návod

Jak změnit heslo na WiFi
Co se v článku dozvíte? 🔍
Jak změnit heslo na WiFi
Jak změnit heslo na WiFi

V tomto článku je jednoduchý návod, jak změnit heslo na wifi. Jak to funguje u nejběžnějších modelů routerů a co je třeba při změně hesla k wifi zohlednit.

Je velmi dlouhé a záhadné. Navíc je obvykle napsáno na spodní straně routeru (směrovače). Heslo k wifi. Ve velké džungli PIN kódů a hesel dnešní doby heslo k wifi rozhodně nepatří mezi osobní kódy, které potřebujete nejčastěji.

A pokud ho potřebujete, jednoduše otočíte router vzhůru nohama – a zadáte klíč znak po znaku. To je však nejen těžkopádné a dlouhodobě otravné. Heslo, které nebylo změněno po mnoho let, je také cílem pro osoby s kriminálními sklony. Abyste ochránili domácí síť před kybernetickými útoky, měli byste čas od času změnit heslo k wifi ve svých čtyřech stěnách.

🌐 Kde najdu heslo na WiFi?

Ve většině případů je heslo k wifi ukryto na (snadno nalezitelné) nálepce na wifi routeru, kterou poskytovatelé internetu poskytují svým zákazníkům při podpisu smlouvy.

A právě tento router je také klíčem k alternativnímu heslu k wifi, které si můžete lépe zapamatovat – a zároveň je vaše síť o něco bezpečnější. V nejlepším případě změníte heslo k wifi přímo po nastavení routeru.

Jak zjistím bezpečné heslo sítě WLAN?

Heslo pro směrovače WLAN se řídí stejnými standardy jako jakékoli jiné heslo. Čím delší a složitější je heslo, tím obtížnější je jeho prolomení. Je však zřejmé, že musíte najít kompromis: Mělo by to být bezpečné heslo, ale zároveň musí být dostatečně snadno zapamatovatelné.


„#Ä92!uq5KqX(2#4!@“ by bylo fantastické heslo, které byste si však mohli zapamatovat jen s velkým úsilím.

Heslo tohoto typu by již nebylo možné zjistit s vynaložením přiměřeného úsilí. Nejlepší je zvolit takové hodnoty slova a čísla, které si nelze tak snadno spojit s vámi jako v tomto příkladu. V každém případě máte nyní heslo, které je snadno zapamatovatelné a zároveň naprosto bezpečné.

Jak změnit heslo na WiFi

V ideálním případě jste nyní vymysleli heslo, které splňuje uvedená bezpečnostní kritéria. Nyní ji stačí heslo na wifi změnit.

Uvedli jsme některé oblíbené výrobce routerů (směrovačů). Různé směrovače WLAN obvykle používají stejný software, takže je jedno, zda chcete například změnit heslo wifi v zařízení Fritz!Box 7360 nebo 7490. Způsob, jak to udělat, je stejný.

Takže i když váš model není na tomto seznamu, měli byste to zkusit. Pokud je vaše zařízení poměrně nové, je šance na úspěch vysoká.

Zde si přečtěte, jak to provést u dvou nejběžnějších modelů routerů:

🌐 Jak změnit heslo na WiFi u TP-link

Jak změnit heslo na WiFi u Tplink
Změna hesla WiFi u Tp-link

Dalším známým výrobcem směrovačů WLAN je společnost TP-Link. Archer C7 od tohoto výrobce je velmi kvalitní router WLAN. Slouží jako příklad pro následující pokyny, ale postup je totožný i u mnoha dalších modelů výrobce:

 1. Otevřete nabídku konfigurace. Za tímto účelem zadejte do prohlížeče adresu http://tplinklogin.net. Pokud jste vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla, zadejte do obou polí „admin“.
 2. V závislosti na zařízení je uživatelské rozhraní v angličtině nebo němčině. Proto na levé straně vyberte možnost „Wireless Security“ nebo „WLAN Security„.
 3. Pokud jste tak ještě neučinili, vyberte v horní části možnost „WPA/WPA2„. Pro možnost „Encryption“ nebo „Encryption“ vyberte možnost AES.
 4. Přímo pod ním zadejte své heslo. Společnost TP-Link vyžaduje alespoň osm znaků. Nezapomeňte, že co nejvíce speciálních znaků a čísel útočníkům značně ztěžuje práci.
 5. Úplně dole klikněte na „Uložit“. Hotovo!

Společnost TP-Link to možná uživatelům kvůli jazykové bariéře tak úplně neusnadní. To však nijak neubírá na funkčnosti; zpravidla se jedná o routery WLAN, které lze doporučit. Nezapomeňte znovu zaregistrovat stávající zařízení WLAN ve směrovači.

🌐 Jak změnit heslo na WiFi u FRITZ!Box

Společnost AVM vyrábí známá zařízení Fritz!Box. Pokud chcete změnit heslo na wifi, postupujte takto:

 1. Otevřete libovolný internetový prohlížeč a do adresního řádku zadejte adresu http://fritz.box. Připravte si heslo k zařízení, abyste mohli přistupovat do uživatelského rozhraní (najdete ho na zadní straně směrovače).
 2. Pokud se tak nestane automaticky, aktualizujte firmware. Tím získáte nejnovější operační systém pro svůj směrovač.
 3. Nyní přejděte na položku „WLAN“ v seznamu vlevo a poté na položku „Security“.
 4. Tam nejprve nastavte šifrování a aktivujte šifrování WPA, je-li k dispozici.
 5. Přímo pod ním se zobrazí pole „Klíč sítě WLAN“. Nyní zde zadejte nové heslo. Hotovo!

Samozřejmě i u těchto routerů je nutné znovu nastavit připojení WLAN pro všechna připojená zařízení.

🌐 Jak změnit heslo na WiFi u Vodafonu

Vodafone obvykle dává zákazníkům na výběr mezi stávajícím Fritz!Boxem a vlastním EasyBoxem. Protože jsme se již zabývali boxem Fritz!Box, zde jsou pokyny pro různé modely EasyBox poskytovatele:

Návod na změnu hesla a názvu WiFi routeru od Vodafonu (pozor návod je německy, stačí dát EN titulky).
 1. Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu http://easy.box. V závislosti na prohlížeči může být nutné vynechat také http:// na začátku. Jen si vyzkoušejte, která cesta vede k úspěchu.
 2. Po přihlášení vyberte v nabídce vlevo položku „WLAN„.
 3. V závislosti na modelu routeru se nyní buď zobrazí pole, kde můžete změnit heslo wifi (EasyBox 803), nebo musíte přejít na „Change key“ (Změnit klíč) přes „Network key“ (Síťový klíč) (EasyBox 804).
 4. Zde zadejte své heslo. Software Vodafone vás nyní požádá o zopakování hesla. Poté záznam uložte. Hotovo!

Uhodli jste správně: Všechna zařízení WLAN musí být nyní znovu připojena ke směrovači.

🌐 Jak změnit heslo na WiFi u Connect-box

Connect-Box je standardní router WLAN, který nyní můžete získat od společnosti Unitymedia. Kabelový modem je rovněž integrován do tohoto Connect-Boxu, takže není potřeba žádný další kabelový modem.

 1. Otevřete internetový prohlížeč a zadejte adresu http://192.168.0.1. Přihlašovací heslo se nachází na spodní straně směrovače, pokud jste si jej již sami nezměnili.
 2. V nabídce vlevo po přihlášení vyberte položku „WLAN“ a poté „Security„.
 3. Zde zadejte své heslo. Heslo musí splňovat určité minimální požadavky na bezpečné heslo! Displej pod polem pro zadání hesla vám pomůže zadat bezpečné heslo.

🌐 Jak změnit heslo na WiFi u Netgear

Změna hesla u Netgear

Posledním známým výrobcem spolehlivých routerů WLAN v tomto srovnání je Netgear. Společnost vyrábí vysoce kvalitní přístroje již desítky let a jsou poměrně oblíbené. Chcete-li změnit heslo na wifi, postupujte takto:

 1. V prohlížeči zadejte adresu http://192.168.0.1 nebo http://192.168.1.1. Pokud jsou oba způsoby neúspěšné, zkuste stránky http://www.routerlogin.net nebo http://www.routerlogin.com. V závislosti na konkrétním modelu se liší i varianty přístupu.
 2. Pokud jste vyzváni k zadání hesla a nikdy jste si ho sami nezměnili, zadejte jako své jméno „admin“ a jako heslo „password“.
 3. Vlevo v nabídce najdete možnost „Nastavení sítě WLAN„. Toto nastavení se také může nazývat „Bezdrátové“.
 4. V možnostech zabezpečení nyní najdete nastavení zabezpečení. Zde můžete také změnit heslo wifi. Bezprostředně poté se pravděpodobně odpojí připojení k routeru WLAN, po několika minutách se k němu můžete připojit pomocí nového hesla. Hotovo!

Stejně jako společnost TP-Link je i Netgear primárně americkým poskytovatelem. Je tedy možné, že návod k použití je v angličtině. To by vám však nemělo způsobit žádné větší problémy, protože většina podmínek je stejně mezinárodní povahy.

🌐 Jak změnit hesla na WiFi u dalších routerů?

Kromě uvedených modelů existuje řada dalších poskytovatelů, jako jsou ASUS, Linksys, Huawei a mnoho dalších. Pokud nemáte některý ze zde uvedených směrovačů WLAN, nezoufejte: postup je vždy víceméně stejný.

Přihlaste se do routeru, vyhledejte nastavení, která mají něco společného s „WLAN“ a „zabezpečení“, a obvykle tam najdete možnost změny hesla.

❗️Pokud se jedná o složitou sekvenci písmen a čísel, napište si heslo hned na začátku. Nejlepší je nezapisovat si tyto informace do počítače, ale tužkou a papírem a papír uložit do šuplíku. Tam by mělo být bezpečno. Po několika týdnech nebo měsících používání nového hesla můžete papírek zlikvidovat.

❗️Heslo na WiFi je jedinou překážkou, která brání útočníkům v použití a hlavně zneužití vašeho routeru (směrovače) WLAN. Heslo by mělo být odpovídajícím způsobem zabezpečeno. Věnujte odpoledne změně hesla WLAN a věnujte se konfiguraci raději včas než pozdě. Z dlouhodobého hlediska budete na internetu v mnohem větším bezpečí.

Zdroj: internetanbieter.de

5/5 - (8 hodnocení)
Sdílejte:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Tým Webiště
Tým Webiště

Pro všechny naše čtenáře článek připravil Tým Webiště.cz

Vybrané

Nejčtenější články

Platové tabulky

Platové tabulky

Pokud hledáte práci nebo jste zaměstnavatel, určitě se setkáváte s pojmem platové tabulky. V tomto článku se podíváme na to, co jsou platové tabulky a