Rozhledna Cibulka u Oloví

Rozhledna Cibulka u Oloví
Co se v článku dozvíte? 🔍

Rozhledna Cibulka u Oloví nabízí úchvatné výhledy na krásy Krušných hor a jejich okolí a je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Kde se nachází rozhledna Cibulka?

Rozhledna Cibulka se nachází v Krušných horách nedaleko města Oloví, v blízkosti hranic s Německem, v Ústeckém kraji na severozápadě České republiky.

Parametry – rozhledna Cibulka

Výška29,32 m
Výška horní vyhlídkové plošiny25,15 m
Výška spodní vyhlídkové plošiny4,29 m
Kapacita rozhledny60 návštěvníků
Počet schodů129
Rozhledna Cibulka u Oloví – parametry

Jaká je historie rozhledny Cibulka u Oloví?

Historie rozhledny Cibulka u Oloví sahá až do roku 1885, kdy zde byla postavena dřevěná vyhlídková věž. Ta však nevydržela dlouho a musela být v roce 1913 nahrazena novou železnou rozhlednou vysokou 30 metrů.

Během druhé světové války byla rozhledna poškozena a po válce opuštěna. V 70. letech 20. století však proběhla rekonstrukce, díky které byla rozhledna opět otevřena pro veřejnost.

V roce 2013 byla provedena další rekonstrukce a modernizace, která zahrnovala například instalaci výtahu a nového vyhlídkového ochozu.

Kam z rozhledny dohlédnete?

Rozhledna Cibulka výhled do okolí
Výhled do okolí z rozhledny Cibulka 🔭

Z rozhledny Cibulka u Oloví se nabízí úchvatný výhled do širokého okolí.

Na jihu lze vidět na Krušné hory s dominantou Klínovce, na východě na Doupovské hory, na severu a severozápadě na německou stranu s městy Annaberg-Buchholz a Oberwiesenthal a na západě na České středohoří.

Výhled je nejkrásnější za jasného počasí, kdy se rozprostírá až na vzdálenost několika desítek kilometrů.

Cesta k rozhledně

Dnes se k rozhledně Cibulka na Šibeničním vrchu dá dostat po žluté turistické značce nebo po naučné stezce, která začíná v centru obce Oloví poblíž kostela svatého archanděla Michaela.

Rozhledna Cibulka u Oloví parametry
Rozhledna Cibulka u Oloví se tyčí ve výšce 656 m.n.m.

Cesta na rozhlednu trvá zhruba 2 hodiny, pokud si uděláte několik zastávek. Na začátku trasy je trochu větší převýšení, ale poté se jde po hřebeni kopců a zpátky už to jde rychleji.

⭐️ Recenze rozhledna Cibulka

Rozhledna Cibulka u Oloví recenze na Googlu – na Google 4,8 hvězdičky ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

💵 Vstupné

Rozhledna je volně přístupná. Žádné vstupné se neplatí.

Výborné technické řešení

Její konstrukce je z oceli a betonu a disponuje moderními prvky, jako je výtah a bezbariérový přístup. Výtah vede až do výšky 28 metrů, odkud lze vyjít po schodech na samotný vyhlídkový ochoz, který nabízí panoramatický výhled do okolí.

Celková kapacita rozhledny je 60 návštěvníků najednou.

🗺 Mapa rozhledna Cibulka

Provozovatel rozhledny

Provozovatel rozhledny Cibulka je město Oloví.

📞 Telefon: + 420 352 673 232

✉️ E-mail: olovi@olovi.cz

🏠 Adresa:
Hory 42
357 07 Oloví

Výlety do okolí rozhledny Cibulka

Rozhledna Cibulka se nachází v malebném prostředí nedaleko města Oloví v Karlovarském kraji. Okolí rozhledny nabízí mnoho zajímavých míst a aktivit, které stojí za návštěvu. Níže uvádím několik tipů na výlety v okolí:

  1. Národní přírodní rezervace SOOS – jedná se o unikátní rašeliniště s mnoha druhy rostlin a živočichů. Zážitkem je například naučná stezka, která návštěvníky provede tímto krásným přírodním parkem.
  2. Poutní místo Mariánská hora – nachází se asi 12 km od rozhledny Cibulka a patří mezi nejvýznamnější poutní místa v západních Čechách. Kromě návštěvy kostela a kaplí můžete využít i možnosti procházky přírodou v okolí.
  3. Hrad Hartenštejn – tento romantický hrad se nachází v těsné blízkosti rozhledny Cibulka. Vstupné do areálu je zdarma a návštěvníci se mohou projít krásným parkem a navštívit výstavu o historii hradu.
  4. Ski areál Plešivec – v zimním období je tato oblast ideální pro lyžování a snowboarding. V letních měsících pak můžete využít turistických tras a cyklostezek.
  5. Hornické muzeum v Krásnu – tato expozice se zaměřuje na historii těžby stříbra a dalších kovů v této oblasti. Návštěvníci si mohou prohlédnout expozice hornických strojů a dalších předmětů souvisejících s hornictvím.
  6. Krajina tisíců rybníků – oblast se nachází v blízkosti města Tachov a nabízí nádhernou krajinu s mnoha rybníky a vodními toky. V okolí se nachází také mnoho cyklostezek a turistických tras.
  7. Zámek Kynžvart – tento zámek je významnou památkou z období baroka a nachází se asi 20 km od rozhledny Cibulka. Návštěvníci si mohou prohlédnout zámeckou kapli, salony a galerii obrazů.

Tyto tipy na výlety v okolí rozhledny Cibulka jsou jen malou částí toho, co tato krásná oblast nabízí.

Náš typ: Brně na výstavišti se nově otevřela šmoulí vesnice.

5/5 - (9 hodnocení)
Sdílejte:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Tým Webiště
Tým Webiště

Pro všechny naše čtenáře článek připravil Tým Webiště.cz

Vybrané

Nejčtenější články

Platové tabulky

Platové tabulky

Pokud hledáte práci nebo jste zaměstnavatel, určitě se setkáváte s pojmem platové tabulky. V tomto článku se podíváme na to, co jsou platové tabulky a