Šmoulí vesnice – výstaviště Brno. Poprvé v Česku!

Šmoulí vesnice výstaviště Brno
Co se v článku dozvíte? 🔍

Šmoulové míří do Česka! Na brněnském Výstavišti vyroste celá šmoulí vesnice a zábavně-vzdělávací park na 7000 m2 plochy. Brány šmoulí vesnice i zábavního parku se otevřou již 10.března, navštívit je bude možné do 3.9. 2023. 

Šmoulové, postavičky z nejpopulárnějšího evropského komiksu, letos slaví 65 let od svého vzniku. Při té příležitosti vyroste na Výstavišti v Brně na ploše 3000 m2 kompletní šmoulí vesnice v nadživotní velikosti. Pořadatel akce společnost JVS Group ji doplní o stejně rozlehlý zábavně-vzdělávací park, který ponese příznačný název Magický svět.

Poprvé v Česku❗️Šmoulové v Brně

Zábavně-vzdělávací park Šmoulové – Magický svět přináší poprvé do Česka šmoulí vesnici universum, a to v nadživotní velikosti. Šmoulové, jejichž běžná velikost odpovídá třem na sobě postaveným jablkům, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků.

Šmoulí vesnička výstaviště Brno
V Brně na výstavišti vyrostla Šmoulí vesnice

„Šmoulové představují fenomén nejen ve své rodné Belgii, ale i u nás. Proto věříme, že si náš nejnovější projekt užijí děti i dospělí. Šmoulí vesnice zabere celé přízemí pavilonu C na brněnském Výstavišti, kde donedávna bylo možné navštívit populární výstavu Tutanchamon. Nádherné šmoulí domečky jsou v nadživotní velikosti, aby do nich pohodlně mohl vejít i dospělý člověk.

Díky interaktivním prvkům pak budou mít návštěvníci pocit, že se sami stali šmouly. A pravděpodobně se jim ani nebude chtít odejít,“ láká na šmoulí svět v Brně Květa Havelková ze společnosti JVS Group, pořadatele akce. 

Kouzelná Šmoulí vesnice na ploše 3500 m2 nabídne spoustu objevů a interaktivních her. Malí i velcí návštěvníci mohou zjistit, kterému ze slavných šmoulů se nejvíce podobají a také se naučit jejich řeč. 

🍄 Šmoulí vesnice Brno – jedna návštěva nestačí – celkem 7000 m2 zábavy

Šmoulí vesnici v přízemí pavilonu C doplní ještě jedno patro, kde na dalších 3500 m2 návštěvníky čekají různé aktivity. Obrovská LEGO herna, dopravní hřiště, závody autíček či první a jediná dráha pro retro kolečkové brusle v Brně. 

„Nudit se u nás nebude nikdo – malé či starší děti, ani dospělí. Na brněnském Výstavišti vznikne místo, kde se budou bavit celé rodiny. Připravili jsme tolik možností, že jedno odpoledne pro maximální vyžití zkrátka nebude stačit,“ dodává Květa Havelková.

Zábavně-vzdělávací park Šmoulové – Magický svět otevře své brány již 10. března 2023, navštívit jej bude možné až do konce letních prázdnin 3. září 2023. Otevřeno bude ve všední den od 10 hod a o víkendech už od 9 do 19 hod. 

🏡 Co najdete ve šmoulí vesnici

Interaktivní svět šmoulů

Šmoulové – Magický svět přináší nejen zábavu, ale také poznání. Posláním projektu je inspirovat děti i jejich doprovod k ochraně životního prostředí. Návštěvníci se hravou formou dozví, jak pečovat nejen o šmoulí, ale především náš lidský les.

Spolu se šmouly prožijí napínavé dobrodružství, ve kterém zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho kocourem Azralem a zachrání přírodu.

Virtuální realita a zábavní park

Šmoulí vesnice výstaviště virtuální realita
Virtuální realita

„Chtěli jsme udělat velké zábavně vzdělávací centrum, odkud se vám nebude chtít odejít. Veliká Šmoulí vesnice je nádherná a navíc interaktivní, doslova se v ní proměníte v malého šmoulu. Naučíte se tam šmoulí řeči, a ještě přemůžete zlého Gargamela.

V prvním patře je stejně velký prostor věnovaný dětským hřištím, LEGU a také dráze pro kolečkové brusle, aby se u nás nenudily ani starší děti. Je to místo, kde se budou bavit všichni členové rodiny od nejmenších po největší. A samozřejmě součástí je i malé občerstvení,“ popisuje nový zábavně vzdělávací park Květa Havelková ze společnosti JVS GROUP, pořadatele akce.

Vzdělávací program pro školy

Pro školy pořadatel připravil speciální vzdělávací program, který pomáhá učitelům probrat s dětmi složitá témata jednoduchým způsobem. Děti se díky tomu dozví o nutnosti ochrany přírody, klimatické změně či podrobnosti o životě v českém lese. 

Prohlídku Šmoulí vesnice završí let na čápovi prostřednictvím virtuální reality. Tím však šmoulí zábava zdaleka nekončí!

💵 Šmoulí vesnice CENÍK

Ceník šmoulí vesnice výstaviště
Ceny vstupenek Šmoulí vesnice výstaviště

O svátcích platí vstupné jako o víkendech. Vstupenky můžete koupit online nebo na místě. Na pokladně i v obchodě lze platit kartou i hotově.

Vstupenky zakoupíte na TICKETPORTAL a VIP vstupenky také.

Jak funguje VIP vstupenka? VIP vstup je jednorázová vstupenka, která platí 60 dnů od zakoupení.Volný vstup kdykoliv bez časového omezení, bez rezervace. Přednostní vstup do parku i na jednotlivé atrakce (bez čekání, bez front). Bezplatné zapůjčení kolečkových bruslí, helmy a chráničů na naši bruslařskou dráhu.

Šmoulo šťastné hodiny (HAPPY HOUR)

PONDĚLÍ – ČTVRTEK 10.00 – 12.00

Využijte našich šmoulošťastných hodin a přijďte do parku od pondělí do čtvrtka PŘED 12. hodinou. Přímo na pokladně výstavy koupíte zvýhodněnou vstupenku za 220 Kč.

🕐 Otevírací doba

Po – Pa: 10:00 – 19:00
So – Ne: 9:00 – 19:00

Poslední vstup v 18:00.

✏️ Kontakt na Šmoulí vesnici

📞 Infolinka + 420 733 783 404
Po – Pa: 09:00 – 15:00

✉️ E-mail pro návštěvníky: vstupenky@jvsgroup.cz

🏠 Adresa:
Výstaviště Brno
Pavilon C, vstup bránou 3

Mapa Šmoulí vesnice výstaviště Brno
Mapa Šmoulí vesnice výstaviště Brno

Šmoulí vesnice v cizině

Ano, existují různé šmoulí vesnice a parky pro děti po celém světě, kde se mohou děti setkat s Šmouly a prožít různé zábavné aktivity. Zde jsou některé z nich:

  1. Šmoulí vesnice v Belgii: Nachází se v obci Ath v Belgii a zahrnuje mnoho různých atrakcí, jako jsou šmoulí domy, labyrinty, hry a představení.
  2. Šmoulí vesnice v Německu: Nachází se v blízkosti města Kaiserslautern a zahrnuje mnoho různých aktivit pro děti, jako jsou dřevěné hry, vodní atrakce a Šmoulí kina.
  3. Šmoulí park v Španělsku: Nachází se v Salou v Katalánsku a zahrnuje mnoho různých zábavných atrakcí, jako jsou horské dráhy, vodopády, mini zoo a mnoho dalšího.
  4. Šmoulí park v Dubaji: Nachází se v Dubai Mall a je plný různých zábavných aktivit pro děti, jako jsou atrakce na lanovkách, Šmoulí stěny, mini golf a mnoho dalšího.
  5. Šmoulí zahrada v Singapuru: Nachází se v zábavním parku Sentosa a zahrnuje různé Šmoulí atrakce a aktivity, jako jsou Šmoulí pohyblivé sochy, Šmoulí tunely a další zábavné hry pro děti.

Šmoulové nás baví už 65 let

Roztomilí modří trpaslíci okouzlují své dětské i dospělé fanoušky již 65 let. Kreslíř Peyo vytvořil první modré postavičky už v roce 1958, tehdy se objevovaly po zahrání na kouzelnou flétnu.

Původně vedlejší postavy jeho komiksu si rychle získaly svoje fanoušky a v roce 1959 už měly svůj vlastní komiks. První, ještě černobílý film vznikl v roce 1965. Opravdové šmoulí šílenství odstartoval americko-belgický seriál, který na začátku 80. let vysílaly snad všechny TV stanice světa.

Popularita dobrosrdečných modrých trpaslíků, kteří bojují se zlým čarodějem Gargamelem a jeho kocourem Azraelem, se přenesla i do 21. století. Navíc je podpořena úspěšnými celovečerními filmy a novými seriály, které již využívají nejmodernější technologie 3D animace.

Máme pro vás další cestovatelský typ na krásnou rozhlednu Cibulka u Oloví.

4.3/5 - (58 hodnocení)
Sdílejte:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Tým Webiště
Tým Webiště

Pro všechny naše čtenáře článek připravil Tým Webiště.cz

Vybrané

Nejčtenější články

Platové tabulky

Platové tabulky

Pokud hledáte práci nebo jste zaměstnavatel, určitě se setkáváte s pojmem platové tabulky. V tomto článku se podíváme na to, co jsou platové tabulky a